Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  Disa mini-tuto Empty  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Disa mini-tuto

Shko poshtë 
AutoriMesazh
diAr.zz
Webmaster
Webmaster
diAr.zz

Numri i postimeve : 88
Join date : 18/10/2008

Disa mini-tuto Empty
MesazhTitulli: Disa mini-tuto   Disa mini-tuto Icon_minitimeTue Oct 21, 2008 1:35 pm

Ndrysho emrin e Shportes (Kontenierit ):Klikoni ne Start , pastaj Run dhe shkruani regedit.
Tani e gjeni HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID \{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}. Dhe aty e keni (Default) dhe klikoni dyher mbi (default)
dhe e nryshoni emrin e shportes . Mbas ristartimit shihet emri i ri nqs e keni ndryshu .
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Informacione rreth verzionin tuaj te windowsit:Per te pasur infor rreth verzionit te windowsit tuaj shkoni ne
Start , pastaj klikoni ne Run dhe shkruani Winver.exe dhe Enter apo OK .
Dhe ju hapet nje faqe e vogel me infot e verzionit te windowsit tuaj .
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Ndale PC-n pa shku ne Start - Shot Down:
Kur jeni ne Desktop thjesht klikoni mbi ALT+F4.
Dhe tani Shot Down dhe Enter .
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Si me nderru passin e root-it ne linux:
Per me nderru passin e root-it tuaj ne linux se pari ju duhet te indentifikoheni(logoheni) duke shkruar komanden "su" ne console , pastaj shkruani komanden "passwd" per me ndryshu passin e root-it.
-Komanda "su" ju kerkon passin e tanishem .
-Komanda "passwd" ju kerkon passin e ri .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.albagroup.tk
 
Disa mini-tuto
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Multimedia :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: