Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  Si te krijojm server ne cs Empty  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Si te krijojm server ne cs

Shko poshtë 
AutoriMesazh
egzon
Fillestar
Fillestar


Numri i postimeve : 23
Join date : 21/10/2008

Si te krijojm server ne cs Empty
MesazhTitulli: Si te krijojm server ne cs   Si te krijojm server ne cs Icon_minitimeWed Oct 22, 2008 6:17 pm

Krijimi i CS Serverit në 6 hapa:

1. Hapi pare:
Instalimi i HLDS/krijimi i Zones
---------------------------------
2. Hapi i dyte:
Fillim instalimi i HLDS (a)
---------------------------------
3. Hapi i tret:
instalim / shkarkimi i HLDS (b)
---------------------------------
4. Hapi i katert:
Instalimi i Patch v 21
---------------------------------
5. Hapi Pestë:
Konfiguroni File-in me emrin server.cfg
---------------------------------
6. Hapi i gjashte:
Aktivizimi i Serverit
---------------------------------

Kjo eshte nje nga menyrat me te lehta per te krijuar nje CS Server ( pa root mos harroni)

Fillojm:

Hapi pare:
Instalimi i HLDS/krijimi i Zones

Krijo nje Folder te ri dhe shenoja emrin HLDS në C:/ (ka kete forme C:/HLDS)

Pastaj beje Download:

http://www.steampowered.com/download/hldsupdatetool.exe

Pastaj instaloe në zonen C:/HLDS (click dy here) - NEXT - I Agree - e intalon në C:/HLDS - YES

Hapi i dyte:
Fillim instalimi i HLDS (a)

Tash shkojm START - Run - shenojm CMD - shtypim ENTER

Tash ne dritaren qe na hapet shkruajm :

cd C:\HLDS. shtyp Enter

Perseri e shkruajm kete komand :

hldsupdatetool.exe -command update -game valve -dir . KUJDES! shenoe me .(pik) ne fund

Tash presim pak deri sa te shkarkohen filet

Kur te perfundon shkarkimi do te shkruaj keshtu : HLDS installation up to date

Hapi i tret:
instalim / shkarkimi i HLDS (b)

Pastaj shkruajm prap tjetren komand menjeher në vazhdim pasi te perfundon shkarkimi :

hldsupdatetool.exe -command update -game cstrike -dir .

Pastaj do shkarkohen perseri do file dhe pasi te shkarkohet do thot keshtu:

HLDS installation up to date.

Hapi i katert:
Instalimi i Patch v 21

Gjeje diku dhe beje Download kete Patch v.21 (cs 1.6 patch full V.21 )
E kam ne kompjuter por nuk po kam kohe ta bej upload veq nese nuk e gjen e bej upload e ta dergoi tjeter dite.

Instaloe ne kete menyre:

Instaloe kete Patch ne C:/ProgramFiles/Valve/cstrike

dhe në

C:/HLDS/cstrike

Menyra e instalimit te Patchit :

* E hapim zgjedhim gjuhen dhe klikojm OK
* Next
* Next
* Destination Folder (e instaloni ne te dy zonat qe i ceka me lart)
* Install

Hapi Pestë:
Konfiguroni File-in me emrin server.cfg
ne kete menyre:
a-> Shko ne C:\HLDS\cstrike dhe hape ate File me Notepad
b-> Fshi ose bej Delete te gjitha komandat qe ndodhen aty
c-> Beji Paste keto komanda (pra barti keto komanda atje)

hostname "E shenon emrin se serverit"
mp_autokick 0
mp_autocrosshair 0
mp_autoteambalance 0
mp_buytime 2
mp_consistency 1
mp_c4timer 35
mp_fadetoblack 0
mp_falldamage 0
mp_flashlight 1
mp_forcecamera 3
mp_forcechasecam 2
mp_friendlyfire 0
mp_freezetime 0
mp_fraglimit 0
mp_hostagepenalty 0
mp_limitteams 6
mp_logfile 1
mp_logmessages 1
mp_logdetail 3
mp_maxrounds 0
mp_playerid 0
mp_roundtime 3
mp_startmoney 800
mp_timelimit 35
mp_tkpunish 0
mp_winlimit 0

sv_aim 0
sv_airaccelerate 10
sv_airmove 1
sv_allowdownload 1
sv_clienttrace 1.0
sv_clipmode 0
sv_allowupload 1
sv_cheats 0
sv_gravity 800
sv_lan 1
sv_maxrate 7000
sv_maxspeed 320
sv_maxupdaterate 101
sys_ticrate 10000
decalfrequency 60
pausable 0
log on
decalfrequency 60
edgefriction 2
host_framerate 0
exec listip.cfg
exec banned.cfg
rcon_password shenoe passwordin per rcon


Hapi i gjashte:
Aktivizimi i Serverit

Pastaj per me aktivizu serverin veproni ne kete menyre:


* Shko ne C:\HLDS. dhe hape File-in me emrin: hlds
* Pastaj te hapet nje dritare dhe editoi keto te dhena:

- Game: CounterStrike
- Server Name: Emri i serverit
- Map: çfaredo jepe ska rendesi
- Network: Internet networku
- Max. Players: sipas deshires suaj
- UDP Port: 27015
- RCON Password: passwordi per rcon
- Secure (Valve Anti-Cheat): (kete mos e edito fare)
- Edhe klikoni Start


kaq kishte krijimi i Serverit te CS
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si te krijojm server ne cs
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Multimedia :: Gamez/Counter Strike ...-
Kërce tek: