Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  Si ta bllokoni "Add or remove programs" Empty  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Si ta bllokoni "Add or remove programs"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
diAr.zz
Webmaster
Webmaster
diAr.zz

Numri i postimeve : 88
Join date : 18/10/2008

Si ta bllokoni "Add or remove programs" Empty
MesazhTitulli: Si ta bllokoni "Add or remove programs"   Si ta bllokoni "Add or remove programs" Icon_minitimeSun Oct 19, 2008 9:53 am

Nese doni ta restriktoni "Add or remove programs" veproni keshtu :

1. Hap nje "text document"

2. Vendos kete text:
Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Uninstall]
"NoAddRemovePrograms"=dword:00000001

3. Ruaje me qfardo emri por me prapashtesen "reg" , psh. blloko.reg, pastaj klikon ne file per ta ekzekutuar komanden.

Per ta debllokuar shkon sipas procedures se njejte por aty ku shkruan dword:00000001 ja ndryshon vleren dword:00000000 dhe e ruan me nje emer si psh. deblloko.reg.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.albagroup.tk
 
Si ta bllokoni "Add or remove programs"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Multimedia :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: