Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  Fjalor drejtshkrimor për Firefox dhe Thunderbird Empty  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Fjalor drejtshkrimor për Firefox dhe Thunderbird

Shko poshtë 
AutoriMesazh
diAr.zz
Webmaster
Webmaster
diAr.zz

Numri i postimeve : 88
Join date : 18/10/2008

Fjalor drejtshkrimor për Firefox dhe Thunderbird Empty
MesazhTitulli: Fjalor drejtshkrimor për Firefox dhe Thunderbird   Fjalor drejtshkrimor për Firefox dhe Thunderbird Icon_minitimeSun Oct 19, 2008 10:08 am

Shkarkimin
e Fjalorit drejtshkrimor të gjuhës shqipe (500.000 fjalë e trajta
fjalësh ) për Firefox dhe Thunderbird mund ta bëni duke klikuar
>> këtu <<.

Dateka e shkarkuar (fjalor_shqip-1.6.1-fx zm tb.xpi, 580 KB) hapet
automatikisht me programin Firefox. Nëse hapja e saj nuk bëhet
automatikisht pas shkarkimit, atëherë duhet ta bëni hapjen e saj me anë
të programit Firefox. Pas hapjes paraqitet dritarja për instalim. Këtu
duhet ta bëni instalimin duke e shtypur butonin përkatës. Pas
instalimit (dhe konfigurimit) të suksesshëm, fjalët e shkruara
gabimisht në formularët e faqeve të internetit nënvizohen me ngjyrë të
kuqe. Leximi i propozimeve për përmirësim nga programi mund të bëhet
duke i klikuar fjalitë e gabuara (të nënvizuar më ngjyrë të kuqe) me
tastin e djathtë të miut .

Fig. 1: Pamje gjatë korrigjimit me firefox

Fjalor drejtshkrimor për Firefox dhe Thunderbird Flalori_drejtshkrimor
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.albagroup.tk
Bloodseeker'
Moderator
Moderator
Bloodseeker'

Numri i postimeve : 50
Join date : 20/10/2008

Fjalor drejtshkrimor për Firefox dhe Thunderbird Empty
MesazhTitulli: Re: Fjalor drejtshkrimor për Firefox dhe Thunderbird   Fjalor drejtshkrimor për Firefox dhe Thunderbird Icon_minitimeThu Oct 23, 2008 11:30 am

flm, njeru se bash un me mozila firefox punoj Wink
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Fjalor drejtshkrimor për Firefox dhe Thunderbird
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Multimedia :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: