Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  Si me shpejtu hapjen e menys START pra mu qel START ma shpejt ? Empty  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Si me shpejtu hapjen e menys START pra mu qel START ma shpejt ?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
diAr.zz
Webmaster
Webmaster
diAr.zz

Numri i postimeve : 88
Join date : 18/10/2008

Si me shpejtu hapjen e menys START pra mu qel START ma shpejt ? Empty
MesazhTitulli: Si me shpejtu hapjen e menys START pra mu qel START ma shpejt ?   Si me shpejtu hapjen e menys START pra mu qel START ma shpejt ? Icon_minitimeSun Oct 19, 2008 10:11 am

per ta shpejtuar hapjen e "START" menys duhet qe te intervenojm ne regjister
(para qdo intervenimi ne regjister eshte e domosdoshme qe te bejme nje backup te regjistrit)
shko Start
Run
shkruaj regedit
dhe vazdhdo ok
gjeje kete
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\
ne anen e djatht te dritares gjeje " MenuShowDelay " kliko dy here mbi te dhe ne dritaren tjeter qe hapet
ndrysho vleren(default eshte 400 ) ne 100 apo me pak
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.albagroup.tk
 
Si me shpejtu hapjen e menys START pra mu qel START ma shpejt ?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Multimedia :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: