Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  U vertetua emri i Windows-it të ri Empty  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 U vertetua emri i Windows-it të ri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Freshman.
Princess
Princess
Freshman.

Numri i postimeve : 45
Join date : 18/10/2008

U vertetua emri i Windows-it të ri Empty
MesazhTitulli: U vertetua emri i Windows-it të ri   U vertetua emri i Windows-it të ri Icon_minitimeMon Oct 20, 2008 9:00 am

Sistemi operativ ma i ri produkt i Microsfot është pagzuar definitivisht me emrin - Windows 7.
Këtë informacion e ka dhënë menaxheri kryesor i ekipit për zhvillim i kompanisë Microsoft, Majk Nesh, i cili do të jetë edhe mbartësi i emrin si emer të detyruar emrin e sistemi të ri. Vendimi për të mbajt këtë emer është shum me logjikë. Ky është verzion i shtatë i sistemit operativ të paraqitur nga ne keshtu që edhe emrin e ka marrë në bazë të kesaj gjëje - Windows 7.
Data definitive për shfaqjen e Windows 7 në treg është fundi i vitit 2009 ose fillimi i vitit 2010. Në konferencen Professional Developer Conference e cila do të mbahet në Los Angjelos nga 27 deri 30 tetor antarët të cilet do të marrin pjesë do të kenë mundesi të marrin në provë verzionin beta të sistemit të ri operativ.
Ky sistem operativ shpresojmë të sjellë ndryshime të mira dhe në këtë menyrë shfrytëzuesit të cilet ishin të zhgenjyer me blerjet e më parshme sikur ishte Vista të jenë të kenaqur me këtë blerje të re./albagroup/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
U vertetua emri i Windows-it të ri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: AlbaGroup Paneli i Kontrollit :: Të Fundit-
Kërce tek: