Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  Si Te behemi Google[bot] Empty  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Si Te behemi Google[bot]

Shko poshtë 
AutoriMesazh
gg1snipeR
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 26
Join date : 20/10/2008

Si Te behemi Google[bot] Empty
MesazhTitulli: Si Te behemi Google[bot]   Si Te behemi Google[bot] Icon_minitimeMon Oct 20, 2008 10:31 pm

Ky Tutorial funksionon vetem ne Mozilla Firefox.

Ky tutorial eshte i krijuar per vetem qellime edukative.

Shume website te ndryshem lejojn Robotet e Googles (Bot-et) qe te vizitojn dhe analizoj websiten e tyre per arsye se mund tu siell me shume vizitor, pra neper forume te ndryshme apo website qe kane nevoj per kycje me User dhe Password Bot-et e Google kane mundesi qe te kycen pa User dhe Password. Per tu kycur edhe ju duhet qe ta beni serverin te mendoj qe ju jeni njeri nga Botet e googles psh.spider,bot etj.

Ne do te provojm kete metod ne nje forum.

Psh ky forum nuk lejon qe Mysafiret te shikojn postet:

http://www.tuts4you.com/forum/index.php?showtopic=9959

Pra do te tju paraqitet mesazhi qe duhet te kyceni.

Ne Mozill instalojm kete Addon:

http://www.chrispederick.com/work/firefox/useragentswitcher/

Kujdes!Klikoni lart afer Addres Bar kur t'ju hapet mesazhi qe nuk eshte lejuar instalimi i nje Addon per te lejuar instalimin e tij.

Pasi qe e keni instaluar shkoni Tools>User Agent Switcher>Options>Options

Klikoni ne: "User Agents" dhe me pas ne "Add"

Plotsoni keto te dhena:

* Description: Googlebot
* User Agent: Mozilla/5.0 (compatible; Googlebot/2.1; http://www.google.com/bot.html)
* App Name: Googlebot
* App Version: 5.0 (compatible; Googlebot/2.1; http://www.google.com/bot.html)
* Platform: http://www.google.com/bot.html
* Vendor: -kete e leni that
* Vendor Sub: -kete e leni that

Klikoni OK

Tash ne Tools>User Agent Switcher bejani Tick GoogleBot duke klikuar mbi te.

Dhe provoni perseri ne linkun qe me pare nuk mundet te kyceni per shkak se kerkohej user:

http://www.tuts4you.com/forum/index.php?showtopic=9959

Pra tash do te shihni qe do te kyceni pa problem ne te dhe do te mund ti shikoni postet pa user.

Me e mira e ksaj eshte qe disa website i lejojn Google Bot-eve qe te kycen ne Vip Seksionet e tyre prandaj

edhe ju ndoshta mund te kyceni ne ndonjeren prej tyre
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si Te behemi Google[bot]
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Multimedia :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: