Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  Si ta vendosim tekstin ne Welcome Screen Empty  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Si ta vendosim tekstin ne Welcome Screen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
diAr.zz
Webmaster
Webmaster
diAr.zz

Numri i postimeve : 88
Join date : 18/10/2008

Si ta vendosim tekstin ne Welcome Screen Empty
MesazhTitulli: Si ta vendosim tekstin ne Welcome Screen   Si ta vendosim tekstin ne Welcome Screen Icon_minitimeTue Oct 21, 2008 12:24 pm

Ok ketu do spjegohet se si me e vendos emrin e juaj ne Welcome screen(pasi qe starton kompjuteri).

Per ta e bere kete duhet ta kemi programin resource hacker e ate mund ta shkarkojm nga ky link:
Kodi:
http://delphi.icm.edu.pl/ftp/tools/ResHack.zip
Pasi qe ta kemi shkarkuar programin e instalojm ate ne kompjuter...
Pasi ta kemi instaluar duhet ta hapim programin dhe shkojm tek File > Open tani shkojm tek: C:\WINDOWS\system32 dhe e gjejm fajllin logonoui.exe
Pasi ta kemi hapur klikojm tek String Table > 1 > 1033 tani te Welcome ne anen e djath e klikojm aty keshtu shkruan: "Welcome" e ndroni ja vendosni emrin tuaj dhe klikoni Compile Script dhe pasi ta kemi ber kete shkojm tek Open e ruajm e bejm Save AS me qfardo emrin qe ju e deshironi dhe e ruajm tek C:\WINDOWS\system32
dhe pasi qe e keni rregullu apo modifiku Welcom Screen fajllin e Windowsit tash shkojm ne Regsitry Editor qe te ta mundesojm qe Welcome Screen te filloj nga fajlli qe kemi deshir ne pra fajllin qe e kemi rregullu me lart
shkoni Start > Run shkruani regedit edhe OK ose Enter pasi qe hapet Editori i Regjistrit shpalosim
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\Cu rrentVersion\Winlogon dhe ka fundit e keni UIHost dhe klikojm dy her ne te pasi hapet shenon emrin e fajllit se si e keni len ju e shenoni emrin si e keni ruajtur me pare
tani ja bejm restart kompjuterit dhe e shihni funksionin

_________________
λll-llαђ is oŋly oŋe'


...¢нσσѕє уσυυя ∂єѕtιηу !

Si ta vendosim tekstin ne Welcome Screen Diarzz10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.albagroup.tk
 
Si ta vendosim tekstin ne Welcome Screen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Multimedia :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: