Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  Instalo RADIO (shoutcast) ne SSH Empty  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Instalo RADIO (shoutcast) ne SSH

Shko poshtë 
AutoriMesazh
diAr.zz
Webmaster
Webmaster
diAr.zz

Numri i postimeve : 88
Join date : 18/10/2008

Instalo RADIO (shoutcast) ne SSH Empty
MesazhTitulli: Instalo RADIO (shoutcast) ne SSH   Instalo RADIO (shoutcast) ne SSH Icon_minitimeTue Oct 21, 2008 1:41 pm

Keshtu behet instalimi i radios ne shell te thom ma mir ....

Mas pari duhet qe te kyqeni ne SSH dhe pastaj vazhdoni sikur tuto me posht

01. Duhet qe te shkarkoni progrmain shoutcast server, per te instaluar merreni textin me posht copy dhe beni paste ne SSH edhe ENTER

wget http://www.shoutcast.com/downloads/s...-glibc6.tar.gz


pasi qe keni dhene kete shoutcast eshte shkarkuar ne serverin e juaj dhe ju duhet qe ta extract-oni kete file sepse eshte i zipuar, per te extract-uar kete file jepeni komanden e me poshtme

tar -zxvf shoutcast-1-9-2-linux-glibc6.tar.gz


pastaj jepni kto 3 komandat e me poshtme

rm -rf shoutcast-1-9-2-linux-glibc6.tar.gz
mv shoutcast-1-9-2-linux-glibc6 shoutcast
cd shoutcast


pasi te jepni komanden e fundit cd shoutcast ju jeni futur ne folderin shoutcast dhe aty keni filen sc_serv.conf ku te cilin mund te hapni dhe te editoni passwordin, portin e serverit...

dhe ne fund ju nevoitet qe te Startoni shoutcast dhe per te startuar ju duhet te jepni komanden e me poshtme:


./sc_serv sc_serv.conf

_________________
λll-llαђ is oŋly oŋe'


...¢нσσѕє уσυυя ∂єѕtιηу !

Instalo RADIO (shoutcast) ne SSH Diarzz10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.albagroup.tk
 
Instalo RADIO (shoutcast) ne SSH
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Multimedia :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: