Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  Mos me punu tasti i djatht i mausit ne desktop Empty  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Mos me punu tasti i djatht i mausit ne desktop

Shko poshtë 
AutoriMesazh
diAr.zz
Webmaster
Webmaster
diAr.zz

Numri i postimeve : 88
Join date : 18/10/2008

Mos me punu tasti i djatht i mausit ne desktop Empty
MesazhTitulli: Mos me punu tasti i djatht i mausit ne desktop   Mos me punu tasti i djatht i mausit ne desktop Icon_minitimeSun Oct 19, 2008 10:09 am

Start/Run shkruani regedit, dhe pastaj gjeni HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer

E boni new DWord value me emrin NoViewContextMenu dhe ia jepni vleren 1.

Ristartone PC-n, edhe ka efekt.

Nese doni qe prap me punu prap tasti i djatht ne desktop, weq shkoni ne wendin e njejt edhe e fshini NoViewContextMenu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.albagroup.tk
 
Mos me punu tasti i djatht i mausit ne desktop
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Multimedia :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: