Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  Me hek x unread emails nga welcome screen Empty  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Me hek x unread emails nga welcome screen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
diAr.zz
Webmaster
Webmaster
diAr.zz

Numri i postimeve : 88
Join date : 18/10/2008

Me hek x unread emails nga welcome screen Empty
MesazhTitulli: Me hek x unread emails nga welcome screen   Me hek x unread emails nga welcome screen Icon_minitimeSun Oct 19, 2008 10:05 am

Kur e kom pas Windows XP, sa her t'hijshna ne PC, ne welcome screen m'dilke nen user: u have 10 unread emals.Mshkojke shum en nerva...Nese e keni problemin e njejt, qe zgjidhja:

Duheni me kon te llogiratun me userin e administratorit ne PC , per me mujt me bo kete ndryshim.
Start/Run , shkruani regedit, dhe pastaj e gjeni: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ UnreadMail
Double klik ne MessageExpiryDays dhe te value, e ndryshoni e boni 0.

But if MessageExpiryDays key doesn't exist, then in right side panel, click right to create a key with the name MessageExpiryDays and then set its value to 0.

Por nese MessageExpiryDays nuk ekziston aty, ateher me klikimin e tastit te djathte e krijoni nje key me emrin MessageExpiryDays, dhe value ia boni 0.

Restartoni PC-n edhe pastaj ka effekt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.albagroup.tk
 
Me hek x unread emails nga welcome screen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Multimedia :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: