Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  Qysh me shpejtu µTorrent-in !! Empty  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Qysh me shpejtu µTorrent-in !!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Freshman.
Princess
Princess
Freshman.

Numri i postimeve : 45
Join date : 18/10/2008

Qysh me shpejtu µTorrent-in !! Empty
MesazhTitulli: Qysh me shpejtu µTorrent-in !!   Qysh me shpejtu µTorrent-in !! Icon_minitimeSun Oct 19, 2008 10:13 am

1.E shkarkoni këtë PATCH http://torrentfreak.com/static/EvID4226Patch223d-en.zip
edhe e hapni .rar fajllin dhe klikoni dy herë mbi patch hapet CMD-ja
dhe jau kërkon CD-n e Windowsit po ju klikoni Cancel kur te patchirat-ni aty jau qet me shtyp
shkronjen Y ose N ju shtypni Y per me i ruajt ndryshimet.


2.E hapni µTorrent-in dhe shkoni në OPTIONS/PREFERENCES/ADVANCED pastaj në anën e djatht tuajën
në ekran e gjeni ku shkrun aty net.max_halfopen e ka vleren Value 8 ju klikoni mbi te dhe posht
e shenoni numrin 50 dhe klikoni SET pastaj e mbyllni µTorrent-in e ristartoni kompjuterin e hapni
përsëri µTorrent-in dhe do ta shihni që shkarkimet tuaja shkojnë më shpejtë. santa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Qysh me shpejtu µTorrent-in !!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Multimedia :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: