Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  Kush është më i fortë: "Ipko" apo "Vala" ? Empty  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kush është më i fortë: "Ipko" apo "Vala" ?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Freshman.
Princess
Princess
Freshman.

Numri i postimeve : 45
Join date : 18/10/2008

Kush është më i fortë: "Ipko" apo "Vala" ? Empty
MesazhTitulli: Kush është më i fortë: "Ipko" apo "Vala" ?   Kush është më i fortë: "Ipko" apo "Vala" ? Icon_minitimeMon Oct 20, 2008 8:58 am

Operatori i telefonisë moblie "Vala" mburret për 9 miljonë thirje e 1 miljonë sms të dërguar gjatë festës së Bajramit. Ndërsa "Ipko" thotë se ende nuk i ka llogaritur se sa thirrje e sms janë dërguar gjatë ditës së Fiter Bajramit. Derisa Vala po kërkonte ndjesë për rrjetin e ngarkuar se tepërmi ipko mburrët me rrjetin e tij, i cili nga kompanija IPKO thuhët se e ka përballuar fare pa probleme. santaKështu Gjatë ditës se martë janë kryer gjithsej 9.757.265 thirrje të realizuara nga konsumatorët prepaid te Vala-s në të gjitha drejtimit. Në një komunikatë për media te PTK-es thuhet se në të gjitha drejtimët janë dërguar Mese 1 mijlon SMS (976,055 SMS). Pashtu Operatori Mobil Vala ju kërkon ndjesë të gjithë konsumatorëve të vetë për rrjetin e ngarkuar dhe per thirjet që nuk patën mundësi realizimi.! www.valamobile.com


Operatori privat i kompanisë mobile IPKO thotë se ende nuk janë bër llogaritjet se sa thirje e SMS janë realizuar gjatë Dites se Fiter Bajramit(30 shtator 2008).Agjenti për media i IPKO-s Astrit Gashi Thotë: "Në bazë të veshtrimeve tona dhe analizave tona, ne kemi pasur një rritje të madhe të sms-ve të dërguar gjatë festës së Bajramit si dhe të minutave" poashtu ai ka theksuar se "IPKO" ka ofruar për festen e Bajramit një cmim jashtzakonisht të lirë për dërgim te sms-ve prej vetem 1 cent në të dy operatorët si dhurat per konsumatorët.! Pra kush është më i fortë mbetët ta gjykoni ju..../albagroup/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kush është më i fortë: "Ipko" apo "Vala" ?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: AlbaGroup Paneli i Kontrollit :: Të Fundit-
Kërce tek: