Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  Si ta instalojm DIRECWAY Empty  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Si ta instalojm DIRECWAY

Shko poshtë 
AutoriMesazh
diAr.zz
Webmaster
Webmaster
diAr.zz

Numri i postimeve : 88
Join date : 18/10/2008

Si ta instalojm DIRECWAY Empty
MesazhTitulli: Si ta instalojm DIRECWAY   Si ta instalojm DIRECWAY Icon_minitimeTue Oct 21, 2008 12:22 pm

Po e baj nje tuto ku e cila me ka ardh ne maje te hundes sa e kam pas
internetin me satelit e po e postoj ndoshta i vynet dikujt kush e ka
internet caffen me ket kompani shkojm...?P?r ta ri-instaluar Softwerin e DirecWay, se pari duhet q? ta
deinstaloni softwerin e DirecWay apo DirecPC (n? qoft?se ekziston) q? e
keni ne kompjuter. Por, para se te filloni ta deinstaloni k?t? softwer
sigurohuni se a keni softwerin dhe t? gjithe fajllat e nevojsh?m q? ju
nevoiten per instalim dhe aktivizim t? sistemit tuaj. K?ta fajlla
zakonisht gjenden n? follderin me emerin ClickComputers (apo diqka te
ngjajsh?m me Click) n? diskun C apo D.

- Mbyllni t? gjtha dritaret dhe aplikacionet q? i keni hapur n? PC-n? tuaj

1. Deinstalimi i DIREKWAY

Shkojm si mbas fotove dhe udhzimeve

-Klikoni n? menyn Start- Programs- DIRECWAY-Klikoni n? Uninstall
Si ta instalojm DIRECWAY 1vh0

Klikoni Yes-Pritni derisa te zhduket dritarja e poshtme “Uninstall” nga monitori- Si ta instalojm DIRECWAY 2bl1
Deinstalimi Mbaroi- Tani duhet ta hiqni kabllin e USB (?sht? nj? kabell i holl?, i bardh?) q? vjen nga modemat n? kompjuter.2. Instalimi i DirecWay softwerit
Sigorohuni se t? gjith? kabllat jan? lidhur mir? n? modema dhe modemat
jan? n? rrym?. Poashtu sigurohuni se USB kablli nuk ?sht? i lidhur n?
modema.Hapeni folderin ku gjenden fajllat qe ju nevojiten p?r
instalim-Klikoni dy her? n? ikon?n me em?r Setup.exe (Pra ne CD ku e keni setupin)
Si ta instalojm DIRECWAY 3oj5
-Klikoni n? menyn Install Software
Si ta instalojm DIRECWAY 4je610
Vazhdoni : Next,Ok.Yes

-Kur t? shfaqet kjo dritare ju duhet ta ktheni kabllin e USB-se n?
vendin e vet ku ka qen? m? pare. Dmth ta lidhni kompjuterin me modema.
Si ta instalojm DIRECWAY 5ui2
- N?se shfaqet kjo dritare at?her? do t? thot? se kompjuteri I juas e
ka njohur modemin dhe se tani ?sht? duke I instaluar drajverat e tij.
Si ta instalojm DIRECWAY 6sl9
Kliko:Next,Next,pritni pak dhe Finish Instalimi mbaroi
- Klikoni Exit-Yes p?r ta mbyllur k?t? dritare
Si ta instalojm DIRECWAY 7ku9

-Shkoni n? folderin ku gjenden fajllat e instalimit. Folderi qe ju duhet tani ?sht? “activation files” apo “floppy”, apo nj? folder me emrin e juaj. N? k?t? folder duhen t? gjenden k?ta fajlla si n? foto:
Si ta instalojm DIRECWAY 8oa9
Selektoni te tre Fajllat dhe bani Copy
Shkoni: My Computer-Disku C-Program Files-DIRECWAY dhe se fundi hapeni folderin Bin dhe ja beni Paste

-shkruani cd\ (shtypni enter) cd program files (shtypni enter)- shkruani cd direcway(shtypni enter)- cd bin (shtypni enter)- websetup.exe /config (shtypni enter)
Si ta instalojm DIRECWAY 9mv5
-Pastaj hapet korniza p?r dialog-Shtype Next

- N? k?t? dritare klikoni me maus n? katrorin e vog?l ku shkruan “Enter antenna location manually”
Si ta instalojm DIRECWAY 10hx8

-N? k?t? dritare plot?sini t? dh?nat ashtu siq jan? n? fotografi:-Latitude: 42 North-Longtitude: 21 East
Si ta instalojm DIRECWAY 11by2

-Shtypeni butonin next
kujdes! tash behet levizja e satelitit per me te ardh sinjali si ne foto pasi qe e ujdis mir vazhdojm
Si ta instalojm DIRECWAY 12te0
Kliko Finish

ju hapet nje faqe ate e mbyllni

-N? ikon?n e Direcway-it (DW) e cila gjendet af?r or?s n? kompjuterin
tuaj klikoni me tastin e djatht? t? mausit dhe pastaj klikoni Status

N?se e shihni k?t? dritare at?herInstalimi u krye me sukses
Internet t? k?ndsh?m
Si ta instalojm DIRECWAY 13km9


3. Instalimi I Proxy-it p?r DirecWay

Hyni n? follderin (ne cd ku e keni programin) instalues dhe hapeni follderin Patches
- Kur hyni n? k?t? follder, ekzekutoni fajllin Patch, shtypeni YES, pastaj OK.
Tani kthehuni ne folderin...?Shko My Computer-Dic C-Program Files-DIRECWAY-Bin-dhe egzekuro fajllin WebCast

Kur te hapet kjo dreitare shtypeni
Si ta instalojm DIRECWAY 14vp811

_________________
λll-llαђ is oŋly oŋe'


...¢нσσѕє уσυυя ∂єѕtιηу !

Si ta instalojm DIRECWAY Diarzz10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.albagroup.tk
 
Si ta instalojm DIRECWAY
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Multimedia :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: