Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  Si te instalojm AMXMOD ne Server Empty  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Si te instalojm AMXMOD ne Server

Shko poshtë 
AutoriMesazh
gg1snipeR
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 26
Join date : 20/10/2008

Si te instalojm AMXMOD ne Server Empty
MesazhTitulli: Si te instalojm AMXMOD ne Server   Si te instalojm AMXMOD ne Server Icon_minitimeMon Oct 20, 2008 10:22 pm

- Se pari shkarkone ket file : 4shared.com/file/24692301/e3916633/AMX_Mod_X.html
- Pas shkarkimit e boni EXTRACT (Klikojm me tastin e djatht mbi file dhe pastaj EXTRACT HERE)
- Hyni ne follderin me emrin AMX Mod X pastaj dy her klikoni ne INSTALLER
- Next - I accept terms ........... NEXT
- E zgjedhim opcionin SELECT MOD DIRECTORY dhe shkojm prap NEXT
- Tash shkojm dhe e instalojm ne C:/HLDS/cstrike dhe te CUSTOM GAME ADDON : e zgjedhim Counter-Strike
- Klikojm OK edhe ne fund Finish
- Te konfiguracioni skeni qa prekni kurgjo mir e keni Wink
- Tash per mu llogirat si admin ne server me rcon veproni keshtu : rcon_password (pasvordi qe e keni len)
- E per amx comanda shkoni keshtu pasi jeni llogirat veproni keshtu : rcon amx_(ktu komanda e amx shkon)
- Per ata qe nuk i din ja ku i keni disa comanda dhe pershkrimin per qka perdoren : http://pro-killer.110mb.com/amx-cm.txt
- Kopjimi lejohet por normalisht autori te publikohet .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si te instalojm AMXMOD ne Server
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Multimedia :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: